Запрошуємо на свято до Яворова

Цьогорічне храмове свято Пресвятої Богородиці в славному мистецькому селі Яворові, що на Косівщині, особливе.

Згідно з планом заходів, затверджених заступником голови ОДА, головою оргкомітету Романом Іваницьким, на виконання Постанов Верховної Ради України від 22 березня 2012 року відзначатимуть 190-річчя від дня народження Юрія Шкрібляка, класика українського різьбярства та 120-річчя від дня народження Юрія Корпанюка, заслуженого майстра народної творчості України.

20 вересня, о 10 годині, на базі Яворівського центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» відбудуться відкриття виставок художніх виробів династій різьбярів Шкрібляків-Корпанюків з фондів Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського та Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, виробів художнього деревообробництва сучасних майстрів та IV традиційної виставки гуцульських ліжників «Барвограй-2012» (буде видано каталог).

О 12 годині розпочнеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен українського художнього деревообробництва».

О 17 годині відбудеться встановлення меморіальної дошки Юрію Корпанюку в музеї-садибі митця.

21 вересня, о 10 годині, буде освячено надгробний пам’ятник Юрію Шкрібляку. Далі відбудуться богослужіння у храмі Пресвятої Трійці, урочиста академія. Фіналом урочистостей стане відкриття й освячення пам’ятника Юрію Шкрібляку в центрі Яворова та святковий концерт.

Протягом дня працюватиме виставка-ярмарка виробів художніх промислів. Жителі Яворова частуватимуть учасників і гостей свята гуцульськими стравами.

До 10 вересня приймають виступи і повідомлення, які будуть надруковані на науково-практичну конференцію, на адресу e-mail: henichka@ukr.net. Тематичні напрями конференції подані в інформаційному листі, розміщеному на сайті www.pu.if.ua/index.php?/imitstar=40.

Заявки на участь у виставках надсилати на адресу e-mail: Losyuk@i.ua.

Телефон для довідок: (067) 3946999.

Оргкомітет.

Share

Comments are closed.