Про Яворів

Село Яворів, що в Косівському районі Івано-Франківської області, — мальовниче гуцульське село з славною історією та відомими мистецькими традиціями. Тут збереглися здорові корені самобутнього народного мистецтва, історична спадщина, гуцульський побут, словесний і музичний фольклор, звичаї, традиції.

Яворів — колиска відомих майстрів народного мистецтва, які прославили Гуцульщину не тільки в Україні, але й за її межами. Тут жили і творили класики української різьби на дереві Шкрібляки і Корпанюки. Їх неперевершені шедеври займають чільне місце в музеях України і всього світу.

Сьогодні Яворів є унікальним осередком художнього промислу — ліжникарства. За останні роки відбувся справжній ренесанс яворівського ліжника. Це барвисте диво, завдяки співпраці майстринь-ліжникарок з професійними художниками, є не лише ужитковим виробом, а й мистецьким витвором. І Яворів по праву тепер називають столицею ліжникарства.

А скільки невідомих народних умільців, які жили і творили в Яворові впродовж багатьох століть, на весь світ прославляли наш край!

Василь ЛОСЮК,
директор Яворівського центру народного мистецтва
“Гуцульська ґражда“

Share

Залишити відповідь