Природні умови

Село Яворів розташоване в мальовничій частині Покутсько-Буковинських Карпат. Гірські хребти, які рядами простягаються з північного заходу на південний схід та гірські вершини створюють неповторні природні ландшафти. Найвищі з них Ігрець(1311м н.р.м.), Буковець(1059), Терношора(998), Стручків(906), Максимець(861), Плоский (827), Сокільський (939). Найнижча точка села має висоту 475, а найвища – 1311 м н. р. м.

Площа села 5269 га, з них 2318 га займають ліси. Село розташоване на схилах гірських хребтів і складається із 28 присілків, в яких проживає 2250 мешканців.

Село простягається з півночі на південь на 14 км, а з заходу на схід на 10 км, а вздовж автомобільної дороги Косів – Верховина, яка проходить через село, на 12 км. Відстань від центру села до районного центру м. Косова — 12 км, до обласного центру м. Івано-Франківська — 110 км, до м. Коломиї — 45 км, до м. Чернівці — 100 км, до найближчої залізничної станції м. Вижниці — 25 км.

На схилах найвищого на території села хребта Ігрець бере початок і протікає через село річка Рибниця. Численними потоками і потічками помережені гірські хребти, які впадають у річку Рибницю, а деякі з них – в річку Роженку, притоку Черемоша. Гірські схили вкриті мішаними , а на висотах понад 1000 м н. р. м. – чистими хвойними лісами.

Огорожа з вориння, хата-гражда, стайня, оборіг для сіна, сінокіс (царинка), пасовище (толока), потоки і чуркала, ліси та переліски – це типовий пейзаж Гуцульщини, де і розташоване наше село.

Відомі такі пам’ятки природи на території села: лісовий заказник «Терношори» площею 10 га, який включає в себе унікальні скелі та рідкісні види рослин, комплексний заказник «Хребет Сокільський» з дивовижними скельними виходами та багатою рослинністю, геологічні пам ятки природи – річка Рибниця і гуки-водопади на її притоках.

Share

Залишити відповідь