2012 рік — мистецький рік династій різьбярів Шкрібляків-Корпанюків

У цьому році виповнюється 190 років від дня народження класика українського різьбярства на дереві, основоположника гуцульської плоскої різьби Юрія Шкрібляка, 120 років від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Юрія Корпанюка, 90 років від дня народження  заслуженого майстра народної творчості України Василя Корпанюка.

Династії Шкрібляків – Корпанюків  своїми виробами на весь світ прославили Україну і її чудовий етнографічний регіон – Гуцульщину. Їх неповторні мистецькі шедеври експонувались і відзначались найвищими нагородами на численних вітчизняних і міжнародних виставках та й у теперішній час знаходяться  в найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.

Яворівським центром народного мистецтва «Гуцульська гражда» в 2012 році заплановано проведення Всеукраїнської науково – практичної конференції «Феномен українського художнього деревообробництва».

В рамках конференції планується організувати виставку різьбярських виробів та щорічний традиційний вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй», виставку- ярмарок художніх ремесел, майстер – класи.

Запрошуємо до співпраці у відзначенні ювілейних дат відомих династій різьбярів Шкрібляків – Корпанюків.

Share

-1 thoughts on “2012 рік — мистецький рік династій різьбярів Шкрібляків-Корпанюків

  • Андрій

    (12.03.2012 - 08:05)

    Якщо Ви маєте на увазі 190 років від дня народження Юрія Шкрібляка , то Ви помиляєтесь Юрко Шкрібляк родився в 1823 році, так що краще вивчайте історію свого краю а не спирайтесь на Гобермана та Соломченка О.Г. Користуйтесь працями Шухевича, та Вербицького відповідно 1901р. та 1883р.

Comments are closed.