Яворів туристичний

Природні умови, історичне минуле, мистецькі традиції, багата етнокультурна спадщина визначають, що село Яворів має значний туристичний потенціал. Історичні відомості свідчать про те, що туристикою і літникарством наші краяни почали займатися ще на початку минулого століття. Найбільше туристів приваблюють такі природні та історичні місцини, як хребет Сокільський та урочище Терношори.

Хребет Сокільський – це унікальні природні комплекси, де луки чергуються з лісовими масивами та виходами скель-пісковиків найрізноманітнішої форми і величини. Найвідомішими з них є це камінь “Люлька”, “Свинний гук”, Семенків камінь або Церковця, Кашицький Лесівський та Гарбузівський камені. Простягається хребет на 15 км між річками Рибниця та Черемош. В скелях розташовані численні печери. В одній з них жив засновник іудаїстської секти хасидизму Бааль Шем Тов, якого євреї-хасиди вшановують як святого.

Розглогі луки багаті різноманітною рослинністю, деякі з них занесені до Червоної книги Украни. Лісові формації представлені мішаними смереково-буковими, чистими буковими і смерековими лісами, березняками. Зустрічаються окремі куртини яворових гаїв та реліктової сосни на скелях.

Популярним є піший, або кінний маршрут на хребет Сокільський “Від Рибниці до Черемоша” протяжністю 20 км та пішохідний маршрут “На хребет Сокільський”, який проходить біля водоспаду “Яворівська Ніагара”.

На схилах гори Терношора, знаходиться лісовий заказник “Урочище Терношори”. Це унікальні скельні виходи, які простягаються вздовж схилу на 300м, а навідоміша з них “Голова Довбуша” висотою понад 20 м. Там знаходиться історичне скельне святилище і Терношорська Лада – давньоруська богиня заввишки 10,4м, вагою близько 100 тонн. Оточують скельні виходи мальовничі ландшафти, смерековий ліс та рідкісна рослинність.

Цікавий пішохідний маршрут “До Терноршорської лади” приведе до унікальної пам’ятки природи та історичного скельного святилища.

Привабливим для туристів є одноденний пішохідний маршрут до відомого Писаного Каменю, який пролягає через мальовничі хребти Яворова Плоский і Максимець.

Село Яворів розташоване на туристичному маршруті “Зелене кільце Карпат” (Івано-Франківськ – Коломия – Косів – Яворів – Криворівня – Верховина – Ворохта – Буковель – Яремче – Івано-Франківськ).

Share

Залишити відповідь