Яворівчани почали використовувати енергію сонця

Серед кращих практиків розвитку місцевого самоврядування Косівщини у підготовці різних проектів і програм розвитку місцевого самоврядування, зокрема, програми розвитку ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду — II», а також їх реалізації є і невеличке село Яворів. Нещодавно тут завершили роботи зі встановлення енергоефективних засобів вуличного освітлення, тобто введення в дію інноваційних сонячних фотопанелей.

Сьогодні яворівчани зможуть без перешкод добиратися до своїх домівок у нічний час, і все завдяки новітнім технологіям і, власне, енергії сонця. Адже сонце віднині для жителів Яворова — не лише день, але й ніч. Бо саме завдяки енергії сонця віднедавна можна буде без перешкод повертатися додому з роботи, забирати з садочка дітей, адже там, де раніше було темно, сьогодні — світло та безпечно. В центрі, біля садка, на зупинках встановили стовпи з сонячними батареями, зараз їх у селі — 19. Проект вуличного освітлення за допомогою енергії сонця вдалося реалізувати завдяки співпраці громадської організації «Яворівська фундація», сільської та районної влади з програмою розвитку Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду–ІІ».

Задоволені освітленням вулиці і місцеві жителі, адже автономне вуличне освітлення на сонячних батареях має ряд переваг, особливо, у таких гірських селах, на Гуцульщині, як село Яворів. За словами директора підрядної установи ТОВ «Світлоцентр» з міста Тернополя Володимира Яремчука, воно не лише виробляє додаткову електроенергію та економне для бюджету села, а й не потребує зайвих витрат, тобто, не потребує використання кабелю, додаткових механізмів, щоб подавати цю електроенергію і, навіть, не потрібно працювати з Обленерго.

Тож сьогодні, маючи сонячні фотопанелі у своєму селі, жителям Яворова залишається лише радіти яскравому сонцю, яке сприятиме доброму освітленню вулиць протягом всієї ночі, а також продовжувати брати участь у нових проектах, що, власне, вони й збираються робити.

Мирослава Долинчук.
«Гуцульський край», №45, 7.11.2014 року.

Share

Comments are closed.