По обох берегах Рибниці, що круто в’ється між горбами, розташований Яворів — чудове гірське село зі славними трудовими і мистецькими традиціями, працьовитими і знаними далеко за межами України людьми. Серед них — Дмитро Федорович Шкрібляк — відомий різьбяр, правнук Юрія Шкрібляка.
Його різьблені вироби засвідчують, що майстер продовжив мистецьку династію Шкрібляківського роду. У його роботах відчувається своєрідна манера глибокої різьби. Особливим напрямком творчості є інкрустація, викладання металом, кольоровим деревом.
Мистецький доробок митця збагатив українську культуру, його твори експонують у багатьох музеях України та за кордоном.
До 90-річчя від дня народження митця Яворівський центр народної творчості (директор Василь Лосюк) підготував ряд заходів. Нещодавно було відкрито меморіальну дошку в його садибі-музеї, що на віддаленому кутку Максимець, де жив і творив Д.Шкрібляк. Ювілейній даті був присвячений вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй–2015» у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського в м. Коломиї. Активну участь у цьому заході брали і наші майстрині-ліжникарки Ганна та Василина Копильчуки, Анастасія Хім’як, заслужений майстер народної творчості Василина Калинич, Василина Прокопишин, Марія Рибчук і багато інших.
У день народження ювіляра організували виставку робіт митця в Яворівському музеї народного мистецтва. Виступали мистецтвознавці — викладачі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ. На свято запросили представників родини відомого різьбяра.
Про життя і творчість Д.Шкрібляка — класика різьби XX століття розповідали викладач КІПДМ ЛНАМ Й.Приймак, знавець історії рідного краю І.Петрич, дочка ювіляра О.Прокоп’юк. Поціновувачі творчості наших славетних майстрів — П.В.Лосюк і дочка Д.Шкрібляка О.Прокоп’юк — були нагороджені подяками Яворівської сільської ради.
Михайло Прокопишин,
с. Яворів.
«Гуцульский край», №45, 6.11.2015 року
Comments are closed.