21 вересня 2013 року в селі Яворові на базі Яворівського центру народного мистецтва «Гуцульська гражда» відбудеться вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй- 2013», про що видано відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації М.В.Вишиванюка, створено організаційний комітет та затверджено план заходів. Сьогодні Яворів є унікальним осередком художнього промислу – ліжникарства. За останні роки відбувся справжній ренесанс яворівського ліжника. Це барвисте диво, завдяки співпраці майстринь-ліжникарок з професійними художниками, є не лише ужитковим виробом, а й мистецьким витвором. І тепер Яворів по праву називають столицею ліжникарства.
Яворівські майстрині-ліжникарки протягом року були учасниками різноманітних виставок, фестивалів, пленерів та інших мистецьких заходів. Зокрема, учасниками проекту «Мистецька палітра Прикарпаття», більше двадцяти робіт експонувались на виставці «Мистецтво Косівщини», яка проходила в виставковій залі Національної спілки народних майстрів України в м. Києві. Майстриня-ліжникарка Ганна Копильчук, член національної спілки народних майстрів України демонструвала майстер-клас з виготовлення ліжників на міжнародному етнографічному фестивалі «Жнива 2013-Домоткань» та була учасником семінару з розвитку етнотуризму, який проходив в сусідній Румунії. У Яворові вже традиційно проходять щорічні пленери майстрів народного мистецтва започатковані в 1998 році Львівською національною академією мистецтв.
Впродовж останнього часу в Яворові вже традиційними стали щорічні виставки гуцульських ліжників «Барвограй». Так в цьому році відбудеться вже У ювілейний вернісаж. Свої неперевершені мистецькі витвори, які вирізняються довершеністю візерунків та композицій, розмаїттю барв та оригінальністю виконання, яворівські майстрині-ліжникарки представляють на огляд поціновувачам народного мистецтва.
На засіданні оргкомітету з підготовки та проведення вернісажу, яке відбулося 2 вересня 2013 року, співголова оргкомітету, перший заступник голови обласної ради О.Левицький наголосив на важливості проведення вернісажу для збереження духовної та матеріальної культури. Член оргкомітету, директор Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського Я.Ткачук відзначила, що в такому мистецькому осередку, як село Яворів проведення таких мистецьких заходів є необхідністю.
Отже, Яворів є важливим мистецьким центром не тільки на Гуцульщині, але й в Україні.
Василь Лосюк
директор Яворівського центру народного мистецтва «Гуцульська гражда»
Comments are closed.