Школа юних математиків

Ставлення учнів до вивчення математики далеко неоднозначне. Одні захоплюються, інші лякаються або просто її не розуміють.

Про Яворівську школу можна сказати, що тут десятиліттями складалися математичні традиції. Із семи випускників-кандидатів і одного доктора наук – три кандидати фізико-математичних наук. А коли школі стало дихати вільніше від адміністративних рамок, у 1993 році був створений ліцейний математичний клас з основами інформатики (школа з 80-х років мала комп’ютерний клас). У цьому класі навчалися діти з Вербівця, Старого Косова, Пістиня, Верхнього Ясенова. І як результат, усі випускники з ліцейного класу вступили у вищі навчальні заклади. І це завдяки директору П.В.Лосюку, який закінчив фізико-математичний факультет з відзнакою, та вчителів математики школи.

На жаль, з десятиліттями кількість уроків математики на тиждень у 5-11 класах скоротилася. Але і в цих умовах у школі дбають про розвиток математичних нахилів і здібностей школярів. Випускники на ЗНО одержують необхідну кількість балів для вступу на спеціальності, пов’язані з вивченням математики (інженерні, архітектурні, економічні). А команда юних математиків школи на районній олімпіаді у цьому навчальному році посіла перше місце.

П.В. Лосюк завжди в пошуку. Він  запропонував  організувати «Школу юних математиків» для учнів шкіл Яворівського куща, що підтримав молодий директор Соколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.П.Андріюк. Протягом літа діти працювали самостійно, а з нового навчального року знову організовані практичні заняття.

Розпочалась співпраця з факультетом математики та інформатики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (декан В.М. Пилипів). Для наших учителів на факультеті був організований майстер-клас.

Перша сесія завершилась врученням учням посвідчень про зарахування до  «Школи юних математиків».

Галина КІЩУК,
заступник директора
з виховної роботи Яворівської ЗОШ I-III ступенів.

Share

Comments are closed.