Ставлення учнів до вивчення математики далеко неоднозначне. Одні захоплюються, інші лякаються або просто її не розуміють.
Про Яворівську школу можна сказати, що тут десятиліттями складалися математичні традиції. Із семи випускників-кандидатів і одного доктора наук – три кандидати фізико-математичних наук. А коли школі стало дихати вільніше від адміністративних рамок, у 1993 році був створений ліцейний математичний клас з основами інформатики (школа з 80-х років мала комп’ютерний клас). У цьому класі навчалися діти з Вербівця, Старого Косова, Пістиня, Верхнього Ясенова. І як результат, усі випускники з ліцейного класу вступили у вищі навчальні заклади. І це завдяки директору П.В.Лосюку, який закінчив фізико-математичний факультет з відзнакою, та вчителів математики школи.
На жаль, з десятиліттями кількість уроків математики на тиждень у 5-11 класах скоротилася. Але і в цих умовах у школі дбають про розвиток математичних нахилів і здібностей школярів. Випускники на ЗНО одержують необхідну кількість балів для вступу на спеціальності, пов’язані з вивченням математики (інженерні, архітектурні, економічні). А команда юних математиків школи на районній олімпіаді у цьому навчальному році посіла перше місце.
П.В. Лосюк завжди в пошуку. Він запропонував організувати «Школу юних математиків» для учнів шкіл Яворівського куща, що підтримав молодий директор Соколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.П.Андріюк. Протягом літа діти працювали самостійно, а з нового навчального року знову організовані практичні заняття.
Розпочалась співпраця з факультетом математики та інформатики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (декан В.М. Пилипів). Для наших учителів на факультеті був організований майстер-клас.
Перша сесія завершилась врученням учням посвідчень про зарахування до «Школи юних математиків».
Галина КІЩУК,
заступник директора
з виховної роботи Яворівської ЗОШ I-III ступенів.
Comments are closed.