Природа Яворова

Через село Яворів протікає річка Рибниця, котра повністю виправдовує свою назву. Тут можна добре порибалити. Хоча на вудку в гірських річках Гуцульщини спіймати рибу досить важко, тому місцеві рибалки ловлять рибу руками. Такий підхід до рибної ловлі перетворює її на змагання між рибалкою та рибою, хто буде спритніший та хитріший. Також такий метод рибної ловлі дозволяє підтримувати природний баланс екосистеми річки. Також в прохолодній воді Рибниці надзвичайно приємно купатися в літню спеку. Адже це гірська річка і вода тут ніколи не прогрівається так як в рівнинних річках.

Береги річки також дуже мальовничі, також в низинах річки полюбляє рости дика м’ята, котру селяни використовують у прикрашанні будинків на зелені свята.

Хребет Сокільський що знаходиться на початку Карпат є одним з найкрасивіших місць в горах. Саме на його схилах і розкинулося село Яворів. Село досить велике по міркам гуцульських сіл, адже воно має більше двох тисяч населення. Але село розкинулося на значну територію, на перший погляд воно наводить на думку що це один великий саж, де просто поставили собі хатинки садівники. Надзвичайно красиво село виглядає навесні, коли починають цвісти дерева. Тоді все село дійсно перетворюється в один великий квітучий сад.

Хребет Сокільський на схилі котрого знаходиться село Яворів, теж надзвичайно красивий, навіть з села краєвиди відкриваються такі що захоплює подих. А якщо піднятися трохи вище в гори, то картина буде дійсно вражаючою та незабутньою. Стрункі ліси, зелені поляни, велетні скелі, це все складається в дійсно величну картину. Через Яворів проходить багато пішохідних маршрутів, адже ці місця надзвичайно красиві.

З пам’яток природи що знаходяться на околицях села Яворів є урочище Терношори, це хаотичне нагромадження скель, котрі утворилися з пісковиків. Деякі скелі мають висоту сорок метрів. Найбільша скеля тут названа в честь легендарного ватажка опришків Олекси Довбуша, вона називається Голова Довбуша. Ці скелі дуже полюбляють спортсмени альпіністи, котрі тут дуже часто тренуються.

Місцеві жителі з урочищем Терношори пов’язують багато легенд та казок.

Варто відвідати село Яворів, коли ви проводите відпочинок в Карпатах, враження будуть дійсно незабутні. А чаруюча картина природи Карпат назавжди залишиться в вашому серці і буде зігрівати вас холодними зимовими вечорами, коли за вікном лютує хуртелиця.

Share

Comments are closed.