«Білогруд» — нащадок Довбуша

Василь Вепрук народився 1967 року у Яворові. Там же і зростав. Життєві обставини привели його на Верховинщину, де оселився і живе з дружиною і донькою.

Сорок шість років Василь вів звичний для горян спосіб життя. Займався домашнім господарством, працював там, де була робота і потреба в чоловічих сильних руках. Революція гідності все кардинально змінила. 21 грудня минулого року верховинець опинився у Києві і відтоді буквально оселився на майдані. За цей час був удома лише на Різдво і Великдень. А ще приїжджав цими днями на рідну Гуцульщину у справах. Минулої п’ятниці завітав у редакцію нашого часопису, де охоче та емоційно розповідав про те, що йому довелось пережити за минулих півроку.

Простий лісоруб Василь Вепрук взяв собі псевдо «Білогруд», зорганізував Гуцульську сотню Олекси Довбуша, до якої, за його словами, вступили понад сто жителів Верховинського і Косівського районів.

Сотник не відсиджувався у київських кав’ярнях, а воював на передовій. Фотографію відважного гуцула на барикадах у традиційному для Верховинщини національному зимовому одязі і з каменем бруківки у руках помістив на своїх сторінках тижневик «Репортер». Під час трагічних лютневих подій «Білогруда» було поранено — під ногами вибухнула світло-шумова граната, а в чоло, над лівою бровою, влучив дріб. Сотника доправили у Михайлівський собор, де надали медичну допомогу. Нещодавно Василь Вепрук отримав травму голови. Розповідає, що це сталося у сутичці з хуліганами, які пиячать на майдані і своєю поведінкою ганьблять ідеї Революції гідності.

Василь Вепрук готовий охоче і дуже докладно розповідати про кожен день, проведений на барикадах. Ті події настільки вразили його, що пам’ятає їх майже з фотографічною точністю. Не забуває своїх побратимів, які стояли з ним на майдані пліч-о-пліч, добрими словами згадує доброчинців, які фінансово і матеріально підтримували його сотню, зокрема, і Революцію гідності загалом.

Зараз у Києві перебуває лише шість «опришків» із Гуцульської сотні Олекси Довбуша, решта роз’їхалась по домівках. Василь Вепрук вважає, що ліквідувати Київський майдан не можна. Розповідає, що майданівці ображені на нинішнє керівництво найвищого рівня, бо воно їх ігнорує. Каже, що стоятимуть до тих пір, поки не виконають основної вимоги Революції гідності — очищення і оновлення усіх гілок влади.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №24, 13.06.2014 року

Share

Comments are closed.